Екструдований акрил (оргскло)

Екструдований акрил (оргскло)
Переваги:
 • ідеально прозорі торці;
 • стійкість до УФ випромінювання;
 • легкість механічної і термічної обробки;
 • чудову якість глянцевому поверхні;
 • відмінні оптичні властивості.
Колір: прозорий
Розмір листа: 2050х3050 мм
Товщина: від 2 мм до 10 мм

Ціна: від 500 грн за м²

Замовити в 1 клік

Переваги використання акрилу від Arcos Group

Колір з часом не змінюється
У 5 разів міцніше скла
В 2.5 рази легше ніж скло
Стійкий до впливу вологи
Властивості електроізоляції
Підлягає
утилізації

Потрібна допомога з вибором акрилу?

Залиште заявку, ми зв'яжемося з вами найближчим часом і допоможемо вибрати необхідний матеріал

Що таке екструдований акрил (оргскло)?

Екструдований акрил являє собою форму акрилових полімерних матеріалів, отриманих методом екструзії. Ці матеріали неоднорідні через виробничого процесу.


Екструдований акрил утворюється шляхом проштовхування акрилової маси через форму. Отже, екструдований акрил володіє різними властивостями в залежності від напрямку.


Хімічна стійкість екструдованого акрилового матеріалу є низькою порівняно з литою акриловою фарбою. При лазерного різання екструдованих акрилових листів краю залишаються з задирок. Це означає, що він не дає тонких граней. Але ці краї можна відполірувати.


Екструдовані акрилові матеріали поводяться по-різному під час термоформования, оскільки вони мають різні властивості в різних напрямках.


Екструдований акрил не доступний в інших кольорах, як литий акрил. Отже, немає значної зміни кольору при Термоформування екструдованого акрилу. Однак його легко зігнути і термоформованной. Екструдований акрил має кращу толерантність до товщини.

Экструдированный акрил (оргстекло) фото

Виробництво екструдованого акрилу

Для виготовлення екструзійного оргскла використовується спеціальне обладнання - екструдер. Сировиною є гранульований поліметилметакрилат. Гранули засипаються в дозаторних бункер екструдера і нагріваються, розплавляючись до стану в'язкої рідини. Для підвищення температури в робочому просторі екструдера використовуються електричні нагрівачі. Екструдер виконаний у вигляді циліндра, всередині якого знаходиться спіралевидні шнек, який перемішує розплавлені гранули та спеціальні добавки, перетворює їх в однорідну в'язку масу і переміщує її до передньої частини агрегату. Полімерна маса виходить крізь щілину екструзійної головки. Форма поперечного перерізу заготовки визначається формою вихідного отвору головки.


Після виходу з головки матеріал простягається між декількома обертовими валками. На цьому етапі формується рівномірна товщина заготовки по звий поверхні. Після виходу з валків оргскло повільно охолоджується і розрізається. Для додання матеріалу певних властивостей використовуються добавки, що підвищують міцність або термостійкість матеріалу, що забезпечують підвищену здатність до розсіювання світла і прозорість, що додають матеріалу специфічні оптичні властивості, фарбують або дозволяють отримати матеріал з текстурованою поверхнею.

Переваги екструдованого акрилу

 1. Висока продуктивність методу. Процес екструдування оргскла триває безперервно, завдяки чому підвищується продуктивність процесу виготовлення. Ця перевага особливо актуально на великих підприємствах, які займаються виготовленням оргскла великими партіями. Як правило, в таких випадках будуються великі екструзійні лінії, що складаються з декількох високопродуктивних екструдерів.
 2. Більш низька ціна. Відносна простота і продуктивність методу виробництва екструзійного оргскла в порівнянні з литним аналогом служить фактором, що сприяє зниженню собівартості матеріалу і виробів, виготовлених з нього. При відсутності будь-яких специфічних вимог екструзійний акрил може застосовуватися без шкоди для якості і надійності вироби.
 3. Менше зусилля при формуванні. В процесі термоформування екструзійного акрилу потрібно кілька менше зусилля в порівнянні з литим оргстеклом, завдяки чому виготовлення з оргскла сферичних виробів стає більш простим і продуктивним процесом.
 4. Можливість виготовлення довгих листів. Листи, отримані методом екструзії, можуть мати більшу довжину в порівнянні з литими заготовками. Довжина стандартного аркуша Plexiglas XT становить 4 метри, в той час як довжина литих листів досягає лише 3 метрів. Крім того, існує можливість виробництва екструдованих заготовок нестандартній підвищеної довжини. Для виготовлення довгих конструкцій можна використовувати меншу кількість аркушів і звести кількість клейових швів до мінімуму.
 5. Відсутність різнотовщинності листів. Відхилення від номінальної товщини листа по всій поверхні не перевищує 5%. Це незначний показник в порівнянні з литими заготовками, товщина яких може відрізнятися на 30%.
 6. Порівнюючи литтєвий і екструзійний акрил, не можна сказати, що якийсь із цих матеріалів однозначно гірше або краще. Кожен з них має свої переваги і знаходить свою область застосування. У своїй сфері кожен з цих видів акрилу - незамінний.